ستاره مشرقی
 
  خانه آخرین مطالب لینک دوستان تماس با ما  

   


آذر 1396
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << <   > >>
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
جستجو


کاربران آنلاین

 • گل نرگس
 • انتظاری
 • روشنک بنت سینا
 • آمار

 • امروز: 6
 • دیروز: 29
 • 7 روز قبل: 199
 • 1 ماه قبل: 1377
 • کل بازدیدها: 15820
 • رتبه

 • رتبه کشوری دیروز: 38
 • رتبه مدرسه دیروز: 1
 • رتبه کشوری 5 روز گذشته: 66
 • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 1
 • رتبه کشوری 90 روز گذشته: 33
 • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 1 •   راز مثلث برمودا کشف شد!   ...


  به تازگی خبری مبنی بر این که کارشناسان سرانجام پرده از راز مثلث برمودا برداشتند، به سرعت در رسانه ها انتشار یافته است.

  شناسایی ابرهای شش گوشه عجیبی که آن ناحیه را پوشش داده بر این ادعا قوت بخشیده است. بر اساس مستند جدید کانال علمی(Science Channel) پیرامون این موضوع، ابرهای شش گوشه فوق الذکر بادهایی با سرعت ۱۰۶ کیلومتر بر ساعت ایجاد می کنند که به عنوان بمب های هوایی عمل نموده و منجر به غرق شدن کشتی ها و پایین کشیدن هواپیماها می گردد.
  در واقع، مثلث برمودا وجود خارجی ندارد و متعاقبا، رازی هم برای برملا کردن نخواهد بود. علی رغم هر آنچه که تاکنون شنیده اید، هیچ خبر غیر قابل توضیحی دال بر سقوط هواپیماها و نابودی کشتی ها وجود ندارد. نام “مثلث برمودا” به ناحیه ای از اقیانوس اطلس اطلاق می شود که از سه طرف به فلوریدا، پورتوریکو و برمودا محدود بوده و این نام نخستین بار در دهه‌ ۱۹۵۰ میلادی توسط روزنامه نگاری به اسم ادوارد ون وینکل جونز ابداع شد. او طی نگارش خبری برای تلویزیون Associated Press برای نخستین بار از ناپدید شدن تعداد زیادی هواپیما و کشتی در این ناحیه سخن به میان آورد.
  زمانیکه چارلز برلیتز کتاب پرفروش “مثلث برمودا” را دهه‌ ۱۹۷۰ انتشار داد، این ایده به شدت گسترش یافته و اذهان عمومی را درگیر ساخت. به همین منظور، شایعات در خصوص دست داشتن موجودات فرازمینی یا امواج غیر عادی قوت گرفت. مشکل اینجا بود که هیچ کس ادعاهای پیرامون ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها را با اسناد و شواهد مورد بررسی قرار نداده بود. هنگامی که روزنامه نگاری به نام لری کوش چند سال بعد به دنبال شواهد مستدل گشت، دریافت که اصلا رازی وجود ندارد که درصدد رمزگشایی از آن بر آییم.

  ناپدید شدن راز آلود
  دادن گزارش های اشتباه و ساختگی باعث سردرگمی مردم شده بود. بنجامین رادفورد در مصاحبه با Live Science خاطر نشان کرد: در برخی موارد، هیچ اثری از کشتی ها و هواپیماهای گمشده در این قبرستان مثلثی شکل یافت نشده است. چنین چیزی خارج از تصورات یک نویسنده وجود ندارد. در مواردی دیگر، کشتی ها و هواپیماها واقعی بوده‌اند اما برلیتز و سایر افراد از اشاره به این نکته چشم پوشی کرده‌اند که آن ها در اثر هجوم طوفان های سهمگین بطرز رازآلودی ناپدید گشته‌ اند.
  واقعا کشتی ها و هواپیماهایی بودند که در این ناحیه از اقیانوس اطلس بدون باقی گذاشتن اثری از دیده ها پنهان شده‌ اند، اما با در نظر گرفتن موقعیت ایجاد طوفان و جریان خلیج مکزیک، این موضوع آنقدرها هم تعجب برانگیز جلوه نمی کند. کوش در سال ۱۹۷۵ کتابی با عنوان “راز مثلث برمودا برملا شد” چاپ کرد ولی علی رغم تغییر نگرش بخشی از مردم، راز مثلث برمودا هم چنان به قوت خود باقی ماند.

  اما در حال حاضر، دستاورد جدیدی در مورد “مثلث برمودا” بدست آمده است. محققان به تجزیه و تحلیل تصاویر تهیه شده توسط ماهواره ناسا پرداخته اند. آنان ابرهای شش گوشه ای را مشاهده کرده‌اند که عرضی در دامنه ی ۳۲ تا ۸۸ کیلومتر دارد. ابرها در ۲۴۰ کیلومتری ساحل فلوریدا دیده شده اند. استیون میلر کارشناس هواشناسی از دانشگاه ایالت کلورادو در مصاحبه با کانال علمی به این نکته اشاره کرد که ظاهر ابرها غیرعادی به نظر می رسند.
  میلر افزود: معمولا لبه های صاف و مسطح در کنار ابرها دیده نمی شوند. ابرها در اکثر مواقع بصورت تصادفی توزیع می شوند. ابرها نمی توانند آن قدرها هم نامتداول باشند، اما تیم تحقیقاتی شکل های مشابهی از ابرها را در دریای شمال و سواحل انگلیس مورد بررسی قرار داده‌اند. آنان دریافتند که ابرها با بادهای سطح دریا که سرعتی بالغ بر ۱۶۰ کیلومتر در ساعت، ارتباط دارند. این بادها از نیروی لازم برای ایجاد امواجی با بیش از ۱۴ متر ارتفاع برخوردارند.
  این بادها در اثر پدیده ای به نام “غرش کوچک” شکل می گیرند و نوعی جریان هوایی شدید به حساب می آیند که از بخش تحتانی ابرها نشأت گرفته و به سطح اقیانوس برخورد می کنند. در این شرایط، امواج بسیار بزرگی به وجود آمده و به برهمکنش با یکدیگر می پردازند. هیچ کدام از این یافته ها انتشار نیافته است. پس فعلا آنها را در حد یک فرضیه در نظر بگیرید. اما امکان دارد این ابرهای شش گوشه عجیب در آن ناحیه از اقیانوس اطلس به فراوانی یافت شوند و ارتباطی هم با بادهای نیرومند داشته باشند.


  منبع: bigbangpage.com

  گرفته شده از سايت تبيان

  زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان

   

   

  اشتراک گذاری این مطلب!
  موضوعات: بدون موضوع  لینک ثابت  [سه شنبه 1396-08-09] [ 01:34:00 ب.ظ ]

     ۱۱ رسم غیرعادی چینی‌ ها   ...

  ۱. باد گلو نشانه سپاسگزاری است❗️
  بادگلو زدن در چین نشانه سپاسگزاری و رضایت از غذا و درود بر سرآشپز است؛ بنابراین اگر سر میز شام چنین اتفاقی افتاد، تعجب نکنید.
  ۲.فنجان‌های چای را مدام پر می‌کنند❗️
  این رسم با نام” پرکردن چای” معروف است. میزبان به‌طور متناوب، فنجان خالی‌شده چای را پر می‌کند و شخصی که فنجانش پر می‌شود به‌رسم تشکر، ضربه آرامی به میز می‌زند.
  ۳. از پذیرفتن هدیه چندین بار امتناع می‌شود؛ سپس پذیرفته می‌شود اگر هدیه‌ای دادید و پذیرفته نشد، ناراحت نشوید چون این‌یک رسم معمول در چین است. اغلب اوقات سه بار امتناع می‌شود اما گاهی هم به سه بار نمی‌رسد.
  ۴. تف کردن امری عادی است❗️
  اگر در خیابان یا اماکن عمومی فردی را درحال تف کردن دیدید، تعجب نکنید؛ اگرچه مردم چین سعی می‌کنند کمتر چنین عملی انجام دهند ولی کار بی‌ادبانه‌ای محسوب نمی‌شود، حتی اگر داخل وسایط نقلیه عمومی یا منزل باشد.
  ۵. پلیس به‌جای سگ‌ نگهبان، از غاز استفاده می‌کند❗️
  در نقاطی مانند ایالت سین کیانگ (Xinjiang)، عاملان اجرای قانون از غازهای اهلی استفاده می‌کنند. طبق گفته مقامات چین، غازها دارای دید قوی، صدای بلند و حالت تهاجمی هستند که می‌توانند به‌جای سگ‌های نگهبان به کار گرفته شوند.
  ۶. اشاره کردن امری بی‌ادبانه است❗️
  در بعضی مناطق اطراف تبت مثل Jiuzhaiguo و مکان‌هایی که تبتی‌ها ساکن هستند، اشاره کردن عملی ناشایست است.

  به‌جای اشاره با انگشت، با کل دست که کف آن به سمت بالا و انگشتان صاف است، اشاره می‌شود.
  ۷. تعارف به‌راحتی پذیرفته نمی‌شود❗️
  رد کردن تعارف در چین امری عادی است چون راحت پذیرفتن آن، نشانه غرور است.
  ۸. انعام دادن توهین‌آمیز است❗️
  معمولاً در اکثر شهرهای دنیا انعام دادن در رستوران رایج است اما در چین این عمل، غیرضروری و حتی گاهی توهین‌آمیز است. فقط در فعالیت‌های مربوط به تور و هتل انعام داده می‌شود.
  ۹. افراد بومی از گردشگران درخواست می‌کنند  تا با آن‌ها عکس بگیرند❗️
  گاهی اوقات در اماکن عمومی چینی‌ها از شما می‌خواهند تا باهم عکس بگیرید؛ اغلب برای جبران، از شما می‌پرسند که آیا تمایل دارید با آن‌ها عکس بگیرید.
  ۱۰. از ماسک در ساحل استفاده می‌کنند
  معمولا چینی‌ها را با چهره‌ای رنگ‌پریده می‌بینیم، اما پوشیدن ماسک کامل چهره، روند نسبتاً جدیدی در ساحل‌های این کشور است.
  ۱۱. مردم در خیابان‌ها چرت می‌زنند❗️
  چرت زدن در چین رایج است. معمولا مردمی را می‌بینید که در قطار، اتوبوس، ماشین یا اماکن غیرمعمول خوابیده‌اند.
  🍎آنتی بیوتروریسم

  @antibioterorism_asli

  اشتراک گذاری این مطلب!
  موضوعات: بدون موضوع  لینک ثابت  [سه شنبه 1396-06-21] [ 10:11:00 ب.ظ ]

    فقط خدا   ...

   وقتی دلت می گیره با تمام وجود ،نمی دونی به کجا متوسل بشی و چیکار کنی

  تو این زمونه فقط وفقط میتونی حرف دلت رو به خدا بگی

  خدایی که فقط میشنود و منتظر ه که بهش سر بزنی و …

  ما انسانها وقتی که به همه و همه جا سرزدیم و دستمون از افراد و وسایل کوتاه شد

  اونموقع یاد خدا می افتیم که کارمون فقط به دست خداست

  خدایا لحظه ای به خودم وامگذارم

  اشتراک گذاری این مطلب!
  موضوعات: بدون موضوع, دل نوشته  لینک ثابت  [سه شنبه 1396-06-07] [ 08:45:00 ب.ظ ]

    شنبلیله   ...

  شنبلیله بطور کلی شفادهنده بیماریهای روحی و جسمی است وحتی اثرات مفیدی در اشخاص مبتلا به مرض قند و سل ریوی و استخوانی دارد

  اشتراک گذاری این مطلب!
  موضوعات: بدون موضوع  لینک ثابت  [شنبه 1396-05-28] [ 09:38:00 ب.ظ ]

    قورباغه   ...

  قورباغه ها همزمان می توانند جلو، اطراف و رو به بالا را ببینند. آنها هیچ وقت چشمانشان را نمی بندند، حتی زمانی که خوابند

  اشتراک گذاری این مطلب!
  موضوعات: بدون موضوع  لینک ثابت   [ 09:35:00 ب.ظ ]


    خانه آخرین مطالب لینک دوستان تماس با ما  

   
   
   
   
  فراخوان چی شد طلبه شدم