موضوع: "همسرانه"

مردیعنی این...

اشتراک گذاری این مطلب!

دیدی؟دیدی؟

کدام حرف ها را نباید به همسرتان بگویید

ديدي؟ ديدي؟
با خانواده همسرتان دچار اختلاف شده‌ايد و در خانه مدام براي همسرتان خط و نشان مي‌كشيد؟ تا به حال به اين فكر كرده‌ايد كه او مسئول رفتارهاي ديگران نيست و قرار نيست مدام به آنها براي درست رفتار كردن آموزش دهد؟ مردها در بسياري از مواقع به‌خاطر اشتباه‌های خانواده‌شان شرمنده مي‌شوند اما وقتي خط و نشان كشيدن‌هاي همسرشان را مي‌بينند و احساس مي‌كنند در دعواهاي زن و شوهري مظلوم واقع شده‌اند، تصميم به انكار اشتباه‌های خانواده خود و جبهه گرفتن در برابر حرف‌هاي همسرشان مي‌گيرند. 
آنها به اين فكر نمي‌كنند كه رفتار خانواده‌شان درست بوده يا نه، بلكه تنها مي‌خواهند در يك جنگ زن و شوهري بازنده نباشند. اگر نمي‌خواهيد حمايت همسرتان را از دست دهيد، شكايت‌هاي هر روزه‌تان از اشتباه‌های خانواده‌اش را بر سرش آوار نكنيد و از او نخواهيد پيغام‌ها و تهديدهاي‌تان را به گوش آنها برساند. يك توصيه مفيد براي‌تان داريم. حساب خانواده همسرتان را از او جدا كنيد و تا زماني كه اشتباه‌هایی را در رفتار شريك زندگي‌تان نديده‌ايد، به‌خاطر خطاهاي ديگران او را مجازات نكنيد. 

اشتراک گذاری این مطلب!

زبانی قوی‌تر از محبت وجود ندارد.

 زمانی که به غرور و مردانگی یک مرد حمله می‌کنید، از او انتظار شنیدن یا فهمیدن نداشته باشید!!
 زبانی قوی‌تر از محبت وجود ندارد.

اشتراک گذاری این مطلب!

  فقط گوش کن راه حل نده

 وقتي خانمها از مشكل خاصی كه مثلا سر كار برايشان پيش آمده، برای شما سخن ميگويند

مدام با ارائه راه حل،كلام آنها را قطع نكنيد.اين كار به آنها حس بدي ميدهد. اكثر مردها بصورت ناخودآگاه اين

 اشتباه را مرتكب ميشوند.
ساختار ذهنی مغز مردان بدينصورت است كه دوست دارند براي هرچيزی راه حلی ارائه كنند .اما در اين مواقع، هدف اول خانمها، همدردی كردن و شنيده شدن حرفشان است.

پس با همه وجود به حرفشان گوش كنيد و آنها را درك كنيد.

اشتراک گذاری این مطلب!

وقتی همسرتان احساساتش را با شما در میان میگذارد...

وقتی شریک زندگی‌تان درباره افکار و احساساتش با شما رو راست است و همه آن‌ها را با شما در میان می‌گذارد یعنی این که می‌توانید به او اعتماد کنید.

وقتی همسرتان مقابل شما می‌نشیند و بدون سانسور، احساساتش را با شما در میان می‌گذارد بدون این که از قضاوت شدن هراس داشته باشد، بدون این که بابت انتقادهایی که ممکن است متوجه‌اش شود یا این که شاید بابت احساساتش مورد تمسخر واقع شود، همه آن چه را که در دلش می‌گذرد با جزئیات بازگو کند یعنی او فرد قابل اعتمادی برای شما در زندگی خواهد بود.

البته این را هم یادتان باشد که اگر همسر شما از آن قبیل آدم‌هایی نیست که بلافاصله هر آن چه که در دلش می‌گذرد با شما در میان بگذارد به این معنا نیست که قابل اعتماد نیست.

بعضی آدم‌ها با حرف زدن، احساساتشان را به تدریج مطرح می‌کنند و بعضی‌ها به تنهایی نیاز دارند و زمان بیشتری می‌خواهند تا حرف دلشان را برای شما رو کنند.

اشتراک گذاری این مطلب!