موضوع: "بصیرت"

فیش حقوقی امام علی(ع)

اشتراک گذاری این مطلب!

دشمن شناسی از شاخصه های انقلابیگری است

دشمن شناسی از شاخصه های انقلابیگری است

[سوره التوبة (9): آيه 47]

لَوْ خَرَجُوا فِيكُمْ ما زادُوكُمْ إِلاَّ خَبالاً وَ لَأَوْضَعُوا خِلالَكُمْ يَبْغُونَكُمُ الْفِتْنَةَ وَ فِيكُمْ سَمَّاعُونَ لَهُمْ وَ اللَّهُ عَلِيمٌ بِالظَّالِمِينَ (47)

اگر (منافقان) همراه شما به جنگ بيرون آمده بودند، جز فساد، (ترديد و اضطراب، چيزى) بر شما نمى‏افزودند و به سرعت در ميان شما رخنه مى‏كردند تا فتنه پديد آورند و در ميان شما كسانى هستند که نفوذ پذیرندو به سخنان آنان گوش و دل مى‏سپارند و خداوند به حال ستمگران آگاه است.

برداشت ها:

1-   نيروهاى انقلابی  بايد برگزيده و نفوذ ناپذیر  باشند، تعداد نفرات و كميّت، برای آنان مهم  نيست. «لَوْ خَرَجُوا» … «ما زادُوكُمْ إِلَّا خَبالًا» 

2-  خداوند به مؤمنين انقلابی دلدارى مى‏دهد كه به خاطر تخلّف گروهى از منافقان از جبهه حق، نگران نباشند. «لَوْخَرَجُوا» … «ما زادُوكُمْ إِلَّا خَبالًا»

3-   حضور منافقان در بین انقلابیون، عامل تضعيف روحيّه و تفرقه و ترديد است.«لَأَوْضَعُوا خِلالَكُمْ»

4-  تحرّكات منافقان، بسيار سريع است. «لَأَوْضَعُوا»

5-   همه‏ى مسلمانان، دشمن شناسی دقیق ندارند وخطر منافقان را ممکن است درک نکنند و بعضى ساده‏لوحانِ زودباور، تحت تأثير قرار مى‏گيرند. «سَمَّاعُونَ لَهُمْ»

6-   منافق، ظالم است و خداوند به آنها هشدار داده است. «وَ اللَّهُ عَلِيمٌ بِالظَّالِمِينَ»

اشتراک گذاری این مطلب!

خواهرم حجابت  ،برادرم نگاهت

یادمان باشد ….
  علی خلیلی را غفلت ما شهید کرد…
      برادر!!!!
اگر تو نگاهت رو نگه می داشتی، الان مادر علی، سر مزار پسرش یادی از قد و بالای  علی نمی کرد …..علی ای که از تو خیلی مرد تر بود ….
 میتونی جواب دلتنگی های مادر علی رو بدی ؟؟؟؟

     خواهرم !!!!
 اگر تو یه کم مراقب تر بودی الان دوستای علی سر مزارش یاد خاطرات علی نبودن ….
  تو میتونی جواب دو سال درد کشیدن علی خلیلی رو بدی ؟؟؟؟؟؟؟
 خواهرم حجابت

برادرم نگاهت
 

اشتراک گذاری این مطلب!

عمل انقلابی میتواند با تشکیلات دقیق همراه باشد

برای خیلیها که‌ بین‌ انقلابیگری و برخورد منطقی منافات‌ میبینند، عمل‌ انقلابی همراه‌ با تشکیلاتی منطقی و دقیق‌ و حساب‌ شده‌، قابل‌ جمع‌ نیست‌. ما مشاهده‌ میکنیم‌ که‌ اینها میتواند با هم‌ جمع‌ شود. انقلابیگری به‌ این‌ نیست‌ که‌ ما آن‌ جایی که‌ نباید پرخاش‌ کنیم‌، بیخودی پرخاش‌ کنیم‌. انقلابیگری به‌ آن‌ است‌ که‌ ما مواضع‌ اسلامی و انقلابی را قاطعانه‌ و بدون‌ رودربایستی و مرعوب‌ شدن‌ و خام‌ شدن‌ در مقابل‌ برخی از چهره‌های امیدبخش‌ کاذب‌، حفظ کنیم‌.

وقتی توانستیم‌ خط روشن‌ مواضع‌ انقلابی و اسلامی را دقیقا حفظ کنیم‌ و مرعوب‌ قدرتها نشویم‌ و با کسی رودربایستی نداشته‌ باشیم‌ و فریب‌ نخوریم‌، در حقیقت‌ به‌ ممشای انقلابی و اسلامی توجه‌ کرده‌ایم‌.

بیانات در دیدار وزیر و کارکنان وزارت امور خارجه۱۳۶۸/۰۵/۳۱

اشتراک گذاری این مطلب!

قصه پُرغصّه فلسطین 

امام خامنه ای: قصه پُرغصّه فلسطین و اندوه جان‌کاه مظلومیّت این ملّت صبور، بردبار و مقاوم، حقیقتاً هر انسان آزادی‌خواه و حق‌طلب و عدالت‌جو را می‎‌آزارد و درد و رنجی انبوه بر دل می‌نشاند.

تاریخ فلسطین و اشغال ظالمانه‌ی آن و آواره کردن میلیون‌ها انسان و مقاومت دلیرانه‌ی این ملّت قهرمان، پُر فرازونشیب است.

کاوشی هوشمندانه در تاریخ نشان میدهد که در هیچ برهه‌ای از تاریخ، هیچ‌یک از ملّتهای جهان با چنین رنج و اندوه و اقدامی ظالمانه مواجه نبوده‌اند.

امّا این نیز یکی از صفحات ناپاک تاریخ است که همچون دیگر صفحات آلوده، با اذن خدای متعال و یاری او بسته خواهد شد؛ چه آنکه‌‌: إِنَّ‌ الْبَاطِلَ‌کانَ‌ زَهُوقًا. وَ قال: اَنَّ الاَرضَ یَرِثُها عِبَادِیَ الصَّلِحُون. ۹۵/۱۲/۳

اشتراک گذاری این مطلب!